Galeria

MIEDŹ

Jedną z wielu zalet miedzi jest łatwy recykling. W czasie obróbki i przetwarzania metal ten nie traci swoich cennych własności, bez jakiejkolwiek straty jakości może zostać przetworzony w 100% i może być przetwarzany wielokrotnie - właściwie w nieskończoność! Według szacunków ponad 41% miedzi wykorzystywanej w Europie pochodzi z recyklingu i wartość ta stale rośnie. Przyczynia się to zarówno do ochrony surowców i środowiska, jak i do zapewnienia dostępności tego metalu kolejnym pokoleniom.

MOSIĄDZ

Mosiądz manganowy jest używany do produkcji polskich monet obiegowych o nominałach 1, 2 i 5 groszy. Mosiądze z dodatkiem cyny nazywane są „złotem mannheimskim”, znalazły one zastosowanie do wyrobu sztucznej biżuterii . Mosiądz dostarczany jest w postaci sztab do odlewania lub prętów, drutów, blach, taśm i rur.

STAL NIERDZEWNA

Stal nierdzewna w 100% nadaje się do ponownego przetworzenia, nie ulega degradacji podczas ponownej obróbki, co umożliwia jej wielokrotne wykorzystanie. 60% – średnio tyle surowca pochodzącego z recyklingu posiadają produkty ze stali nierdzewnej. Stale nierdzewne to stopy żelaza, których charakterystyczną cechą jest zawartość chromu nadającą stali odporność na rdzę i inne uszkodzenia. CYKL ZYCIA STALI NIERDZEWNEJ – nawet ponad 100 lat bez najmniejszej szkody np. dla konstrukcji.

ALUMINIUM

Komponenty aluminiowe żyją od kilku tygodni w produktach typu puszki aluminiowe, poprzez około 20 lat w przemyśle motoryzacyjnym aż do blisko 30 – 40 lat w budownictwie. Po tym okresie produkty aluminiowe wracają do ponownego użycia po procesie recyklingu.

ZNAL

Nazwa jest skrótowcem utworzonym od symboli podstawowych składników: Zn (cynku) i Al (aluminium). Charakteryzuje go niestałość wymiarowa będąca wynikiem naturalnego starzenia. Przeznaczony jest do wykonywania precyzyjnych odlewów i do obróbki plastycznej, np. do produkcji gaźników samochodowych i motocyklowych (główne zastosowanie), części do mebli (zawiasy, uchwyty), elementów armatury i innych. Jest bardzo kruchy.

PUSZKI ALUMINIOWE

Aluminiowe puszki w całości nadają się do ponownego przetworzenia i nie muszą trafiać na wysypiska śmieci. Odzysk aluminium z puszek prowadzić można w nieskończoność, nie powodując utraty jakości metalu. Produkcja aluminium z puszek jest o 60 proc. tańsza od uzyskiwania go z rudy.  6-puszek ze złomu to oszczędność energii równej spaleniu 1 litra paliwa.